fbpx

Gipso kartono montavimas – atsakingas uždavinys


Gipso kartono montavimas – atsakingas uždavinys

Planuojantiems remonto ar vidaus apdailos darbus, svarbu ne tik lygios sienos, bet ir garso bei šilumos izoliacija. Optimaliausias būdas – gipso kartono montavimas, kuris ir padės įgyvendinti šiuos jūsų užsibrėžtus tikslus, t.y. išlyginti sienas, jas apšildyti ir izoliuoti. Tai ypač aktualu, jei jūsų butas, turi išorinę sieną, kuri visuomet būna pralaidesnė tiek žemai temperatūrai, tiek garsui. Tad į ką svarbu atkreipti dėmesį, kuomet vyksta gipskartonio montavimas?

Visų pirma ant sienos, kur planuojamas gipso kartono montavimas yra tvirtinami specialūs aliuminio profiliai, jų storis priklauso nuo to, kokio diametro mineralinė vata bus dedama į tarpus, siekiant apšildyti ar izoliuoti nuo garso sieną. Prieš pradedant montuoti profilius yra pasižymima jų vieta, tuomet yra montuojami du horizontalūs profiliai – vienas ant lubų, kitas ant grindų. Rekomenduotina, kad konstrukcijos storis neviršytų penkių centimetrų. Kuomet yra atliekamas gipso kartono montavimas, rekomenduojama, kad vertikalūs profiliai, būtų tvirtinami prie sienos kas 60 centimetrų. Tokia profilio konstrukcija yra užpildoma mineraline vata. Ant jos yra dedama garso izoliacijos plėvelė, taip pat ji puikiai apsaugo ir nuo galimos drėgmės.

Gipso kartonas yra universali medžiaga, nes ją naudojant gali būti atliekami ne tik visi apdailos darbai: lubų montavimas, sienų lyginimas ir izoliavimas, bet ir interjero projektai. Taip jo pagalba, galima nesudėtingai suformuoti papildomas sienas, įrengiant pagalbines patalpas, pvz. rūbinės kambarį, skalbyklą ar sandėliuką. Šios medžiagos pagalba, galima įgyvendinti ir įvairius interjero sprendimus, kur numatyta įrengti nišą sienoje, židinio apdailą, kolonas ar arkas. Tokia medžiaga leidžia išgauti įvairesnes formas ir jomis pagyvinti savo būsto interjerą.

Svarbiausia, pasirinkti patikimus meistrus, kurie puikiai išmanys gipso kartono savybes ir žinos darbo su šia medžiaga subtilybes. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad darbas su šia medžiaga yra nesudėtingas, tačiau dirbant su juo, svarbus tikslus apskaičiavimas, tinkamų medžiagų panaudojimas ir kruopštus montavimas. Darbui su gipso karton u, svarbu naudoti profesionalius įrankius ir tarpusavyje derančias statybines medžiagas, padedančias puikiai užglaistyti ir užmaskuoti gipso kartono plokščių jungimo siūles. Be to, jums pageidaujant, galima rinktis skirtingų savybių turinčias gipso kartono plokštes, jos gali būti atsparios smūgiams ir ugniai.

Tad prieš planuojant savo namų remontą ar vidaus apdailą, kreipkitės į savo srities profesionalus. Jie ne tik patars, kokias gipso kartono plokštes rinktis, bet ir pasiūlys optimaliausią jų montavimo kainą.