fbpx

Vidaus durys – ar svarbi jų kaina?


Vidaus durys – ar svarbi jų kaina?

Vidaus durys yra labai svarbus kiekvieno interjero elementas, leidžiantis ne tik atskirti vidaus erdves, bet ir suteikiantis taip kartais reikalingos tylos ir ramybės gyventojams. Rinkoje galima rasti pakankamai nebrangių durų, kurios atitinka šiuolaikinius standartus. Tačiau prieš pasirenkant, reikėtų susipažinti su pasiūla, nusistatyti savo poreikius ir finansines galimybes. Durų kainos gali skirtis kelis kartus, tik ar visada brangesni variantai yra patys geriausi? Durys vidaus patalpoms gali būti gaminamos iš skirtingų medžiagų, pritaikant įvairius techninius ir dizaino sprendimus. Visa tai daro įtaką galutinei kainai, kuri labai priklauso ir nuo prekinio ženklo. Stambūs gamintojai, kurių asortimente yra daugybė modelių turi galimybę pasiūlyti geras kainas ir kokybę, nes turi suderintus technologinius procesus, atitinkančius šiuolaikinius standartus. Tuo pat metu, mažesnės kompanijos gali pasiūlyti išskirtinus produktus, už kuriuos gali tekti sumokėti aukštesnę kainą. Žinoma yra ir ypač pigių variantų, tokios vidaus durys nepasižymi aukšta kokybe, tačiau tinka ten, kur jos ypatingai ir nereikia. Tačiau svarbu yra kad durys negadintų bendro vaizdo ir kaip kiti apdailos darbai sudarytų vientiso stiliaus pojūtį. Skubėti su durų pasirinkimų nereikia. Tai yra paskutinis štrichas, atliekamas kai visi vidaus apdailos darbai jau užbaigti ir yra matomas bendras vaizdas, prie kurio derinamos durys.

Pagrindinius atspirties tašku, renkantis vidaus duris, yra biudžetas, kuris leidžia pasirinkti gaminių kainų lygį. Iš esmės durys vidaus naudojimui galima išskirstyti į kelias klases, priklausomai nuo kainos. Ekonominė klasė – pačios pigiausios, leidžiančios minimaliomis sąnaudomis atnaujinti vidaus dizainą, išlaikant vientisą stilių. Tai gali būti skydinės durys, kurių storis neviršija 40 mm. Vidutinės klasės durys – kiek rimtesnės, kurių gamyboje naudojamos kokybiškesnės medžiagos ir galinčios pasiūlyti pirkėjui tiek garso izoliaciją tiek ir ganėtinai platų dizainų pasirinkimą. Aukštesnės klasės durys yra aukštos kokybės produktai, kurių gamyboje naudojamos natūralios medžiagos, tokios kaip medis ar stiklas. Jos suteikia namams solidumo ir išskirtinumo. Premium klasėje pristatomos pačios prabangiausios durys. Čia dominuoja gaminiai iš medžio masyvo, su rankų darbo detalėmis. Tokia produkcija papuoš bet kuriuos namus, kuriuose stengiamasi sukurti klasikinį stilių.


Tačiau vidaus durų kokybė priklauso ne vien nuo gaminių bet ir nemaža dalimi nuo montavimo darbų. Tai yra kruopštumo ir tikslumo reikalaujantis darbas, nes durys turi būti įstatytos lygiai, kitaip jos savaime atsidarinės arba užsidarinės. Didelę svarbą šiame procese turi ir sienų lygumas bei pačių durų medžiagos, nuo kurių ir priklauso pačių durų kainos. Pigesnių modelių laminuota danga yra ganėtinai trapi ir gali būti sugadinta montavimo metu.