fbpx

Grindys – ką rinktis?


Grindys – ką rinktis?

Nuo grindų dangos pasirinkimo patalpose priklauso ne vien estetinė interjero pusė, tačiau ir švaros ir ekologiškumo pojūtis. Šiuolaikinė medžiagų pasiūla ir galimybės, kurias jos suteikia, leidžia paversti grindis svarbia interjero dalimi, kurios pagalba sukuriamas gyvenamos vietos mikroklimatas. Visgi dažnam kyla klausimas: kokios grindys yra geriausios ir ką vertą rinktis savo būstui? Tie laikai, kai visos grindys namuose buvo padengtos vienodomis dažytomis lentomis, ar parketu, jau yra istorija ir galima drąsiai rinktis tokią dangą, kuri labiausiai tinka patalpoms ne tik dėl dizaino, bet ir dėl techninių jų savybių, kurios su laiku tampa gerokai svarbesnės nei vaizdas, kurį jos sukuria. Visos grindys gali būti skirstomi pagal medžiagas, iš kurių jos yra pagamintos. Išskiriami trys pagrindiniai tipai:

• Medinės grindys;
• Medį imituojančios grindys;
• Universalios grindys.
Medinės grindys neabejotinai yra vienas populiariausių pasirinkimų visame pasaulyje. Taip yra dėl jų natūralumo ir ekologiškumo, kas yra ypač vertinama šiais laikais. Įprasto parketo vietą pradeda užimti parketlentės, kurios išlaiko visas teigiamas savybes, bet yra gerokai lengviau dedamos ir yra atsparios drėgmės bei temperatūros pokyčiams. Norintys maksimalaus ekologiškumo ir natūralumo pojūčio, gali rinktis medžio masyvo lentas. Tokia danga pasižymi ilgaamžiškumu, gerai išlaiko šilumą ir pasižymi garso izoliacija. Jei namus planuojate įrenginėti klasikiniu stiliumi, tai medinės grindys turėtų neabejotinai būti pirmu pasirinkimu.

Viena didžiausių pasirinkimų turinti grindų dangų grupė yra medį imituojančios. Jos dažnai renkamos kaip norima sumažinti kaštus, tačiau neprarasti atsparumo savybių. Vizualiai tokios grindys mažai skiriasi nuo natūralaus medžio variantų. Tarp populiariausių dangų šioje kategorijoje yra linoleumas, vinilas ir laminatas. Laminuotos grindys yra ko gero vienas populiariausių pasirinkimų, kai svarbi yra kaina, bet svarbu yra, kad danga būtų maksimaliai atspari susidėvėjimui. Be to, pagal raštų pasirinkimą laminatas neabejotinai pirmauja tarp visų kitų dangų. Vinilinės grindys yra vadinamos šiuolaikine alternatyva brangioms medžio dangoms. Pagal atsparumą drėgmei jos praktiškai neturi lygių ir dėl to yra dažnai renkamos į virtuvę, vonios kambarį arba prieškambarį. Jos taip pat labai gerai sugeria garsus ir triukšmą.


Prie universalių dangų priskiriamos keramikinės ir akmens masės plytelės. Jų eksploatacinės savybės leidžia joms užimti lyderiaujančias pozicijas. Tokios grindų dangos yra ypač populiarios, įrenginėjant šildomas grindis ir patalpose su dažnais drėgmės ir temperatūrų pokyčiais.