fbpx

Sienų dažymas – kaip viską padaryti greitai ir kokybiškai?


Sienų dažymas – kaip viską padaryti greitai ir kokybiškai?

Sienų dažymas yra labai atsakingas procesas, nuo kurio priklauso galutinis patalpų vaizdas. Tam kad ji atlikti tiksliai, greitai ir kokybiškai, yra svarbu tinkamai paruošti paviršius, o tiksliau išlyginti paviršius, palėpti įtrūkimus ir tarpus tarp gipso kartono plokščių ir padengti jas glaistu skirtu sienų dažymui. Šie darbai reikalauja tam tikrų gebėjimų ir specifikos išmanymo. Todėl, siekiant ypač kokybiško rezultato, vertėtų patikėti sienų paruošimą ir dažymą profesionalams.

Kaip ir visi apdailos darbai, iš pirmo žvilgsnio sienų dažymas neatrodo labai sudėtingu procesu, tačiau iš tikrųjų taip nėra ir net mažiausias netikslumas gali privesti prie akivaizdžių defektų, kurie bus labai matomi. Be to yra pakankamai daug niuansų, kuriuo būtinai reikia įsivertinti ir atlikti paruošiamuosius darbus, kurių pagalba nudažytos sienos ilgai išliks lygios ir tvarkingos.

Šiuolaikiniuose būstuose, sienos dažniausiai yra įrengiamos naudojant gipso kartono plokštes. Jas neretai naudoja ir tais atvejais, kai senesnės statybos namuose sienos yra ypač nelygios ir tam, kad neeikvoti laiko ir pinigų tinkavimo ir glaistymo darbams, pasirenkamas šis praktiškas ir ganėtinai patogus būdas. Tačiau gipso kartono naudojimas nereiškia, kad sienų dažymas patampa labai paprastu. Jis vis dar reikalauja nemažai papildomų darbų, be kurių rezultatas nebus labai kokybišku. Pirmiausia, reikia pasirūpinti angokraščių apšildymu. Geriausias šiam tikslui tinka ekstruzinis putplastis (polistirenas). Ši medžiaga pasižymi ypač geromis šilumos izoliacijos ir atsparumo drėgmei savybėmis. Gipso kartono plokštės tvirtinamos specialių tinklelių pagalba, o vidiniuose kampuose, būtinai naudojamas popierius, tam, kad rezultatas būtų maksimaliai estetiškas. Viso siūlės, ir kampai turi būti kruopščiai ir lygiai užglaistyti, tam kad neliktų nei mažiausių nelygumų ar plyšių, kurie gadintų bendrą vaizdą. Išlygintos sienos padengiamos gruntu ir glaistu, kuriam išdžiūvus viskas turi būti nušlifuojama specialiu šlifuokliu. Sienų glaistymas ir šlifavimas gali būti atliekamas du ar net tris kartus, kiekvieną kartą reikėtų įsitikinti, kad glaistas yra tinkamai išdžiūvęs. Po kiekvieno tokio žingsnio yra stebima ar neatsirado papildomų nelygumų ar defektų. Tikslas – nepriekaištingai lygus paviršius, kuriame nebūtų nei menkiausių defektų. Pasiekus šį tikslą sienos dar kartą padengiamos specialiu gruntu ant kurio galiam dažyti. Dažymas, panašiai kaip ir glaistymas vyksta ne vienu etapu. Po pirmo, reikia palaukti iki visiško jų išdžiūvimo, atlikti reikiamas korekcijas ir pataisyti netikslumus ir tada galima dažyti antrą kartą.

Taigi kaip matoma visas procesas iš tikrųjų yra ganėtinai sudėtingas, kurį greitai ir kokybiškai gali atlikti tik ypač patyrę meistrai.